Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekHistorie Hraní pro Cícu: čtěte ZDE

Šestý ročník: S Kocovinou Šestý ročník Hraní pro Cícu proběhl v hospodě U Březího vlka ve Valech 25. 7. 2009. Zahrály kapely Kocovina a BabaHed. Fotky jsou ve fotogalerii.

Oslavili jsme jubilejní pátý ročník!         Jubilejní - páté Hraní a vzpomínání na Libora Laffara -  Cícu se uskutečnilo U Březího vlka v pátek 25. července 2008.  Sešlo se dost lidí, možná 300, zahrály jsme společně s Babahedem. S Kocovinou hrál poprvé na této akci Liborův bratr Eman /klávesy/. 

Obrazek

Článek o této akci v ML-listech /číslo 31 z 2. srpna 2007/:

Hraní pro Cícu

V pátek večer dne 20. července 2007 se v hospodě U Březího Vlka ve Valech sešliObrazekmuzikanti ze tří kapel, aby hudebně uctili památku kamaráda a muzikanta Libora Laffara /Cícy/, který předčasně skonal před čtyřmi roky/psali jsme o něm v čísle 28/.  Postupně zahrály kapely Stan And Tony Revival, Kocovina a BabaHed, vzpomínkový hudebně taneční večer trval až do pozdních nočních hodin.  Muzikanti nám odpověděli na několik otázek. Jiří Fáměra /kapela Kocovina/: Kdy poprvé vznikla myšlenka zahrát na počest kamaráda? Nápad vznikl hned po Liborovo pohřbu, kdy jsme se domluvili, že se večer sejdeme v rockovém klubu Morrison a společně si zahrajeme. Zalíbilo se nám to a tak jsme se rozhodli akci každoročně opakovat. A jak to bylo s tvojí kapelou Kocovina? Kocovina hrála poprvé po třech zkouškách na svatbě kamaráda Petra Blovského, když jsme slyšeli, že by nám to spolu hrálo, tak jsme se s Martinem Němců domluvili, že sestavíme kapelu. Tak vznikla hospodská kapela Kocovina Band. Standa Kopejko /Stan And Tony Revival/: Proč jste se s vaší kapelou rozhodli hudebně podpořit tuto akci? Podpora Kocoviny je především proto, že se jedná o tradiční hudební akci k uctění památky našeho společného kamaráda a bezvadného hudebníka Libora Laffara. Jak bys přiblížil čtenářům svoji kapelu? Naše kapela je vlastně revival revivalu, hrajeme muziku, kterou jsme dělali v době, kdy nám bylo nějakých 15 - 19 let na "Odpoledních čajích" a koncertech, jednalo se hlavně o hudbu kapel CCR, Rolling Stones, Bee Gees, Beatles a dalších. Snahou byl vždy křišťálově čistý, konkrétní zvuk, dobré vokály a "barevný" repertoár. Jedná se tedy o rock 60.,70.,a 80.let. Děkujeme za odpovědi. Muzikantů se ptal Martin Vlasák.